salon fryzjerski trójmiasto

Medycyna estetyczna

← Powrót

 Medycyna estetyczna to dziedzina do której należy szeroki zakres metod poprawiania urody i opóżniania procesu starzenia skóry.

Jedną z najpopularniejszych obecnie metod poprawiania wyglądu stało się :

Modelowanie ust
Poprawianie ich konturu, powiększanie objętości.  Kwas hialuronowy to substancja, która naturalnie występuje w naszym organizmie i dlatego jest w pełni bezpieczna do takich zabiegów jak powiększanie ust. Jej zadaniem jest utrzymanie wody w tkankach. Wraz z włóknami elastyny i kolagenu decyduje o sprężystości, elastyczności i gładkości skóry. Dzięki swoim higroskopijnym właściwościom pozwala utrzymać właściwy stopień nawilżenia tkanek.

Botox
Preparat ten przeznaczony jest dla osób, które chcą pozbyć się zmarszczek głównie w górnej części twarzy, czyli zmarszczek mimicznych. Są to zmarszczki, które występują często już u bardzo młodych osób, ponieważ związane są z żywą mimiką twarzy. W przypadku zmarszczek bardzo głębokich i mocno utrwalonych może zaistnieć konieczność uzupełnienia zabiegu przez wypełnienie zmarszczek kwasem hialuronowym. Może być łączony również z innymi metodami liftingu twarzy.

Regeneris
Osocze bogatopłytkowe podawane bardzo płytko pod skórę prowadzi do jej niesamowitej rewitalizacji. Skóra nabiera ładnego kolorytu, przebarwienia w znacznym stopniu zanikają, tak samo dzieje się z drobnymi zmarszczkami. Świetnie wpływa na wszelkie blizny i niedoskonałości skóry twarzy. Wykonany na skórze głowy pobudza nieaktywne mieszki włosowe co w efekcie prowadzi do wzrostu włosa, zatrzymanie procesu łysienia i wręcz w znacznym stopniu odwrócenie jego efektu.

Lifting nici PDO
To zabieg liftingujący z zastosowaniem nici syntetycznych rozpuszczalnych w tkankach (Lifting twarzy, usuwanie zmarszczek Nici PDO). Technika wprowadzania nici PDO opiera się na wykorzystaniu naturalnych linii napięcia skóry, co dodatkowo powoduje efekt zbliżony do liftingu chirurgicznego. Dzięki temu zbiegowi możemy również ograniczyć siłę mięśni mimicznych twarzy i uzyskać efekt relaksacji mięśni i wygładzenia rysów twarzy. Zawarty w niciach polidioksanon pobudza do pracy nowe komórki kolagenowe oraz elastynę, odpowiedzialne za utrzymanie jędrności skóry i odpowiedniego jej nawilżenia. Nici ułatwiają również syntezę naturalnego kwasu hialuronowego, który także jest sprzymierzeńcem w walce o młody wygląd.

Leczenie nadpotliwości pach, dłoni i stóp
Osoby z nadmierną potliwością wydzielają pot w ilości znacznie większej niż jest to potrzebne do kontrolowania temperatury ciała.

Toksyna

Osoby z nadmierną potliwością wydzielają pot w ilości znacznie większej niż jest to potrzebne do kontrolowania temperatury ciała. Toksyna botulinowa jest zalecana w leczeniu miejscowej nadmiernej potliwości pach, dłoni i stóp w przypadku niepowodzenia innych metod terapii.

Osoby z nadmierną potliwością wydzielają pot w ilości znacznie większej niż jest to potrzebne do kontrolowania temperatury ciała. Toksyna botulinowa jest zalecana w leczeniu miejscowej nadmiernej potliwości pach, dłoni i stóp w przypadku niepowodzenia innych metod terapii.

botulinowa jest zalecana w leczeniu miejscowej nadmiernej potliwości pach, dłoni i stóp w przypadku niepowodzenia innych metod terapii. Po wstrzyknięciu niewielkiej dawki toksyny botulinowej typu A – (Botox, Vistabel, Azzalure) dochodzi do blokady działania nerwów, które zaopatrują gruczoły wydzielania zewnętrznego. To zapobiega wydzielaniu przez nie potu.

Blokada zakończeń nerwowych utrzymuje się przez 6-12 miesięcy, po których powstają nowe zakończenia nerwowe zastępując te wcześniej zablokowane. To oznacza, że efekt leczenia utrzymuje się przez kilka miesięcy, ale w końcu zanika. Cały zabieg trwa ok 45 minut i zaliczany jest raczej do bezbolesnych w zależności, jaką mamy tolerancję na ból. Zastosowane znieczulenie doskonale niweluje dyskomfort w trakcie zabiegu.

Po zabiegu przez ok dwa tygodnie nie powinno się nadwyrężać miejsc poddanych zbiegowi. W przypadku leczenia dłoni nie dźwigamy ciężkich rzeczy, w przypadku pach staramy się nie podnosić ciężaru powyżej wysokości głowy itp. W przypadku leczenia nadpotliwości rąk warto przyjść z osobą towarzyszącą, która przez czas działania znieczulenia pomoże nam w drobnych czynnościach. Znieczulenie działa najwyżej 3 godziny, więc szybko dłonie wracają do sprawności. Na ostateczny efekt zabiegu należy poczekać ok 2 tygodni. Przez ten okres unikamy spożywania substancji bogatej w magnez ponieważ osłabia on działanie toksyny.

Usuwanie tkanki tłuszczowej
Lipoliza iniekcyjna to bezpieczny zabieg służący nieinwazyjnemu modelowaniu sylwetki. Pozwala skutecznie zlikwidować lokalne nadmiary tkanki tłuszczowej, które nie zmniejszają się mimo stosowania diety i intensywnego treningu fizycznego.

Lipoliza2

Procedura zabiegu

Lipoliza iniekcyjna jest w pełni bezpiecznym zabiegiem wykonywanym przez lekarza i nie wymaga od pacjenta specjalnych przygotowań. Zabieg polega na praktycznie bezbolesnym wstrzyknięciu substancji (roztwór fosfatydylocholiny) powodującej rozkład tłuszczy złożonych na prostsze, które następnie transportowane są do wątroby i usuwane z organizmu. Efekt serii zabiegów to zazwyczaj utrata 4 – 5 cm w obwodzie w miejscu podania preparatu. W przypadku niewielkiej ilości tkanki tłuszczowej, aby go osiągnąć, wystarczą zwykle 2 – 3 zabiegi. Jeżeli tkanka tłuszczowa jest gruba i obfita, ilość zabiegów musi być większa (3 – 6). Odstępy pomiędzy nimi powinny wynosić 3 – 4 tygodnie. Efekty są całkowicie trwałe. Po wykonanym zabiegu lipolizy, jako uzupełnienie terapii, polecamy zastosowanie masażu próżniowego, który przyspieszy usuwanie tłuszczu z komórek i ułatwi jego transport przez naczynia chłonne. Zabieg trwa około 30 minut.

Wskazania:
nadmierna tkanka tłuszczowa w wewnętrznej stronie ud i kolan, nadmierna tkanka tłuszczowa w okolicy krętarzowej (tzw. bryczesy) i pod pośladkami, fałdki na plecach i w okolicach pach, nadmierna ilość tłuszczu na brzuchu, podwójny podbródek.

Przeciwwskazania:
ciężkie schorzenia wątroby lub nerek, choroby autoimmunologiczne, ciężkie alergie, uczulenie na soję i skorupiaki, ostre i przewlekłe infekcje, zaburzenia krzepliwości krwi, otyłość (BMI>29), ciąża lub okres karmienia piersią, cukrzyca, epilepsja, choroby tarczycy (zabieg może być wykonywany u osób z zaburzeniami autoimmunologicznymi tarczycy, u osób chorych na Hashimoto tylko w przypadku, kiedy poziom przeciwciał jest bardzo niski lub równy zero).

Skutki uboczne
Po zabiegu zazwyczaj pojawia się zaczerwienienie i obrzęk, czasem także zasinienia po nakłuciach igłą. Może również wystąpić świąd lub lekki ból, skóra staje się wrażliwsza na dotyk. Taka reakcja utrzymuje się zazwyczaj do kilku dni po zabiegu.

 

 

 

 Babski wieczór na luksusowo!

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress